Çiftçi kadınlara karanfilli kutlama

Manavgat ilçesinde Dünya Çiftçi Kadınlar Günü’nde Kaymakam Abdulkadir Demir, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Tunç ve Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, tarlada çalışan kadınlara karanfil vererek günlerini kutladı.
Dünya Çiftçi Kadınlar Günü dolayısıyla, tarlada çalışan kadınları ziyaret eden Kaymakam Abdulkadir Demir, günlerini kutladı. Kadınların başta tarımsal üretim olmak üzere bir çok sektörde çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Kaymakam Demir, “İşin üretim kısmında kadınlar olmasa aslında bir çok iş sağlıklı yürümez. Kadınların dikkati ve azmi sayesinde özellikle tarım sektöründe üretim aksamadan devam ediyor. Millet olarak üreten kadınlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi. Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin’de, tarım sektörünün kadınlar sayesinde ayakta durduğunu belirterek, “Son 2 yıldır yaşanan salgın sürecinde kadın çiftçilerimiz, üreticilerimiz hiç aksatmadan çalışmalarına devam etti. Ülkemizde soframıza gelen bütün ürünlerde kadınlarımızın emeği var” dedi.
Kaymakam Abdülkadir Demir, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Tunç ve Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, tarlada çalışan kadınlara karanfil vererek Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nün kutladı.

Kaynak : https://www.haberci07.###/ciftci-kadinlara-karanfilli-kutlama/43084/